مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند؟ – قسمت اول
سبک زندگی

ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند؟ – قسمت اول 

ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند؟ لابد این سوال را قبلا از خودتان پرسیده اید.

قطعا همین الان درحالی که دارید این مطلب را می خوانید کلی اسم در ذهنتان درج شده است که به عنوان ثروتمندترین های دنیا آنها را می شناسید.

نیک‌وست  در این سری مقاله برای شما ۲۵ نفر از ثروتمندترین افراد دنیا در سال ۲۰۱۹ را لیست کرده است. با ما همراه باشید.

 

ثروتمندترین افراد دنیا

در سال اخیر نوسان زیادی در میزان دارایی میلیاردهای دنیا داشته ایم؛ اما در لیست پایین به صورت دقیق تر برایتان توضیح داده ایم که هر نفر در این لیست چقدر دارایی دارد، اطلاعات بدست آمده در لیست های پایین بر اساس مجله فوربز نوشته شده است.

 

۲۵. مایکل دل

ثروتمندترین افراد دنیا مایکل دل

ارزش دارایی: ۳۱.۲ میلیارد دلار

مایکل دل تاجر، سرمایه‌ گذار، نیکوکار و نویسنده آمریکایی است. دل موسس و مدیر عامل شرکت Dell Technologies است که به سرعت به یکی از بزرگترین شرکت‌های مرتبط با فناوری دنیا تبدیل شد.

آمارها نشان دهنده این هستند که مایکل دل در سال ۲۰۱۹  حدود ۳۱.۲ میلیارد دلار ثروت دارد که او را در جایگاه ۲۵ لیست ما قرار می دهد.

 

 ۲۴. مکنزی بزوس

ثروتمندترین افراد دنیا مکنزی بزوس

ارزش دارایی: ۳۴ میلیارد دلار

مکنزی بزوس نویسنده و نیکوکار آمریکایی است. مکنزی، همسر سابق بنیان گذار آمازون؛ جف بزوس است. مکنزی پس از طلاقش از جف بزوس؛ ۴ درصد از سهام آمازون را بدست آورد که حدود ۳۵ میلیارد دلار ارزش داشت.

ثروت مکنزی بزوس در سال ۲۰۱۹ حدود ۳۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۲۳. شلدون ادلسون

ثروتمندترین افراد دنیا شلدون ادلسون

ارزش دارایی: ۳۴.۹ میلیارد دلار

شلدون ادلسون از بزرگان تجارت، سرمایه گذار و نیکوکار آمریکایی است. ادلسون بنیان گذار، رئیس و مدیر عامل  شرکت سهامی Las Vegas Sands است که صاحب شرکت Marina Bay Sands در سنگاپور است.

شلدون در سال ۲۰۱۹ موفق شده است در لیست ۲۵ فرد ثروتمند دنیا قرار بگیرد و با دارایی تخمین زده شده حدود ۳۴.۹ میلیارد دلار در جایگاه ۲۳ این لیست قرار دارد.

 

 ۲۲. فیل نایت

ثروتمندترین افراد دنیا فیل نایت

ارزش دارایی: ۳۷.۱ میلیارد دلار

فیل نایت سرمایه گذار بزرگ و نیکوکار آمریکایی است. نایت هم بنیان گذار شرکت نایکی است و در حال حاضر در به عنوان رئیس این شرکت ایفای نقش می کند. همه ما می دانیم نایکی چیست و این شرکت قطعا احتیاجی به معرفی ندارد.

فیل نایت در سال ۲۰۱۹ ثروتی معادل ۳۷.۱ میلیارد دلار داشته است که مقام ۲۲ ثروتمندترین فرد دنیا را ازان او کرده است.

۲۱. جک ما

ثروتمندترین افراد دنیا جک ما

ارزش دارایی: ۳۷.۱ میلیارد دلار

جک ما بنیان گذار علی بابا است که هرچند سالها است که در لیست ثروتمندترین افراد آسیا است اما به تازگی به لیست ثروتمندترین افراد دنیا راه پیدا کرده است.

جک ما سال های زیادی به دنبال کار بوده است. او حتی درخواست کار در KFC داده بود که در نهایت او را نپذیرفتند. امروز ثروت جک ما به ۳۷.۱ میلیارد دلار رسیده است که او را در لیست ثروتمندترین افراد دنیا قرار داده است.

 

۲۰. ما هوئتنگ 

ثروتمندترین افراد دنیا ما هوئتنگ

ارزش دارایی : ۳۷.۲ میلیارد دلار

ما هوئتنگ مهندس چینی از بزرگترین تاجران آسیایی، سرمایه گذار، نیکوکار و کارآفرین حوزه اینترنت و تکنولوژی است. او همچنین شرکت Tencent را تاسیس کرده است که ارزشمندترین شرکت آسیا است.

هوئتنگ یکی دیگر از ثروتمندترین افراد آسیا است که موفق شده است در سال ۲۰۱۹ خود را به این لیست برساند. ثروت این کارآفرین چینی حدود ۳۷.۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

 

۱۹. دیوید تامسون

ثروتمندترین افراد دنیا دیوید تامسون

ارزش دارایی: ۳۷.۳ میلیارد دلار

 دیوید تامسون، فعال رسانه ای بزرگ و شناخته شده، و سومین نفر از خاندان کانادایی خود است که ثروت خانوادگی خود را به ارث برده است.

تامسون، بعد از مرگ پدرش کنترل شرکت تامسون را در سال ۲۰۰۶ به دست گرفت؛ همچنین مقام انگلیسی پدرش “بارون نیروی دریایی” را هم از او به ارث برد. در سال ۲۰۱۹، ثروت دیوید تامسون چیزی حدود ۳۷.۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است که او را در رتبه ۱۹ لیست ما قرار می دهد.

۱۸. چارلز کوچ

ثروتمندترین افراد دنیا چارلز کوچ

ارزش دارایی: ۴۲.۲ میلیارد دلار

چارلز کوچ، تاجر و نیکوکار آمریکایی است که در جایگاه ۱۸ این لیست قرار گرفته است.

او هم بنیان گذار و مدیر عامل صنایع کوچ است. شرکت صنایع کوچ در حال حاضر به ارائه راهکار و ساخت لوازم و فناوری های کنترل آلودگی؛ فیبر و پلیمر؛ مواد معدنی؛ کود؛ لوازم کشاورزی و باغبانی و …. مشغول است.

کوچ در سال ۲۰۱۹ موفق شد به لیست ثروتمندترین افراد دنیا راه پیدا کند. ثروت تخمین زده او چیزی حدود ۴۲.۲ میلیارد دلار است.

 

۱۷. مایکل بلومبرگ

ثروتمندترین افراد دنیا مایکل بلومبرگ

ارزش دارایی: ۴۹.۴ میلیارد دلار

 مایکل بلومبرگ سیاست مدار و کارآفرین آمریکایی، نفر ۱۷ ام لیست ثروتمندترین افراد دنیا است. بلومبرگ بنیان گذار و مدیر عامل شرکت بلومبرگ؛ رسانه مالی و تحلیلی آمریکایی است. بلومبرگ در حال حاضر ۷۴ سال سن دارد و همواره جزو ثروتمندترین افراد دنیا بوده است.

طی ۶ ماه اخیر، بلومبرگ موفق شده است تا ۵ میلیارد دلار به ارزش دارایی های خود بیافزاید و ارزش دارایی های فعلی او به ۴۹.۴ میلیارد دلار رسیده است.

۱۶. استیو بالمر

ثروتمندترین افراد دنیا استیو بالمر

ارزش دارایی: ۵۱.۳ میلیارد دلار

استیو بالمر نفر ۱۶ لیست ثروتمندترین افراد دنیا است که همه آن را به خاطر تیم بسکتبال معروفش می شناسند. بالمر صاحب تیم Clipplers لس آنجلس است؛ او همچنین در گذشته مدیر عامل شرکت مایکرو سافت بوده است.

ثروت تخمین زده شده بالمر در سال ۲۰۱۹، چیزی حدود ۵۱.۳ میلیارد دلار بوده است.

ادامه لیست ثروتمندترین افراد دنیا را در قسمت دوم این مقاله می‌توانید بخوانید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *