مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند؟ – قسمت سوم
سبک زندگی

ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند؟ – قسمت سوم 

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند.

در این سری مقاله ها لیست ۲۵ نفر از ثروتمندترین افراد دنیا و میزان ثروتشان را برایتان شرح دادیم. در قسمت آخر این مقاله به سراغ ۵ نفر اول این لیست می رویم که میزان ثروتشان به طرز باورنکردنی زیاد است.

برای دیدن نفرات ۲۵ تا ۶ ام لیست ثروتمندترین افراد دنیا می توانید مقاله های قسمت اول و قسمت دوم این سری از مطالب را مطالعه کنید.

 

۵. ثروتمندترین افراد دنیا: آمانیکو اورتگا

ثروتمندترین افراد دنیا آمانیکو اورتگا

ارزش دارایی: ۶۸.۷ میلیارد دلار

آمانیکو اورتگا؛ کارآفرین اسپانیایی و خالق گروه مد و فشن Inditex است. این شرکت صاحب برند زارا است و همه ما می دانیم زارا یکی از معروف ترین و محبوب ترین برندهای لباس در دنیا است که فروشگاه های زنجیره ای زیادی در دنیا دارد.

اورتگا در حال حاضر پنجمین فرد ثروتمند دنیا است؛ البته با وجود اینکه او در طی چند ماه اخیر بیش از ۱۱ میلیارد دلار از ارزش دارایی های خود را از دست داده است اما با ۶۸.۷ میلیارد دلار ثروت رتبه پنجم این لیست را به دست آورده است.

 

۴. ثروتمندترین افراد دنیا: وارن بافت

ثروتمندترین افراد دنیا وارن بافت

ارزش دارایی: ۸۱.۹ میلیارد دلار

وارن بافت؛ سرمایه گذار و کارآفرین آمریکایی و مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی است. بافت از موفق  ترین سرمایه گذاران دنیا است و میلیون ها میلیون معامله گر، بافت را به خاطر موفقیت های عظیمش، الگوی خود قرار داده اند.

بافت چهارمین فرد ثروتمند دنیا است و رقم شگفت انگیز ۸۱.۹ میلیارد دلار گواهی ثروت هنگفت بافت است. البته با وجود این؛ بافت هنوز در خانه ای زندگی میکند که در جوانی و زمانی که به این اندازه ثروتمند نبود زندگی می کند که تواضع بالای این مرد بزرگ را نشان می دهد.

۳.  برنارد آرنالت

ثروتمندترین افراد دنیا برنارد آرنالت

ارزش دارایی: ۹۴.۷ میلیارد دلار

برنارد آرنالت مدیر عامل شرکت LVMH است. LVMH مختصر شده Louis Vuitton Moet Hennessey است.

این شرکت با ترکیب دو نام بزرگ لویی ویتون و موئت هنسی به وجود آمده است. لویی ویتون از موفق ترین برندهای لوکس فشن دنیا و موئت هنسی یکی از تولید کنندگان بزرگ شامپاین و کنیاک است.

برنارد در سال ۲۰۱۷ رتبه چهاردهم این لیست را داشت، اما امسال با جهش عظیمی در سرمایه هایش توانسته است با ۹۴.۷ میلیارد دلار ثروت به سومین فرد ثروتمند دنیا تبدیل شود.

۲. بیل گیتس

ثروتمندترین افراد دنیا بیل گیتس

ارزش دارایی: ۱۰۵.۳ میلیارد دلار

بیل گیتس خالق شرکت مایکروسافت و برای مدت بسیار زیادی ثروتمندترین فرد دنیا بود. گیتس در سال ۱۹۷۵ همراه با پائول آلن شرکت مایکروسافت را خلق کردند و از آن موقع تا به حال مایکروسافت تبدیل به بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا تبدیل شده است.

بیل گیتس سال گذشته رقم ۱۰ میلیارد دلار روی دارایی های خود افزود. این رقم ارزش کل ثروت او را به ۱۰۵.۳ افزایش داده است که او را به دومین فرد ثروتمند دنیا تبدیل کرده است، که البته این ثروت عظیم باز هم او را از نفر بعدی لیست جلو نیانداخت….

 

 

۱. جف بزوس

ثروتمندترین افراد دنیا جف بزوس

ارزش دارایی: ۱۰۷.۸ میلیارد دلار

جف بزوس خالق آمازون، از بزرگترین شرکت های اینترنتی است. آمازون در اصل یک کتاب فروشی کوچک بود که بزوس پروسه شروع آن را از اتاق خوابش کلید زد و در روزهای اول فروش بسیار کمی داشت.

در سال ۲۰۱۹، بزوس پس از اضافه کردن حدود ۴۰ میلیارد دلار به دارایی هایش به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شد. آمازون تحولات عظیمی را در حال انجام دارد، خریدن شرکت محبوب Wholefoods یکی از هزاران ایده بزرگی است که جف بزوس در سر دارد و تا به حال انجام داده است.

بزوس اخیرا از همسر خود، مکنزی جدا شده است و ۴ درصد از سهام آمازون را به او واگذار کرد که همین درصد کم میلیاردها دلار ارزش دارد و مکنزی را در ۲۵ فرد ثروتمند دنیا قرار داد؛ البته ثروت بزوس به قدری زیاد است که حتی واگذاری ۴ درصد از آمازون هم او را از مقام اول پایین نیاورد.

جف بزوس اولین کسی است که به ارزش دارایی ۱۰۰ میلیارد دلار دست پیدا کرد.

 

خلاصه :

در نهایت این لیست ۲۵ نفر از ثروتمندترین افراد دنیا است که برای شما تهیه کردیم:

 1. Jeff Bezos
 2. Bill Gates
 3. Bernard Arnault
 4. Warren Buffett
 5. Amancio Ortega
 6. Larry Ellison
 7. Mark Zuckerberg
 8. Carlos Slim Helu
 9. Larry Page
 10. Francoise Bettencourt Meyers
 11. Sergey Brin
 12. Jim Walton
 13. Alice Walton
 14. Robson Walton
 15. Mukesh Ambani
 16. Steve Ballmer
 17. Michael Bloomberg
 18. Charles Koch
 19. David Thomson
 20. Ma Huateng
 21. Jack Ma
 22. Phil Knight
 23. Sheldon Adelson
 24. MacKenzie Bezos
 25. Michael Dell

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *