حتما برای شما نیز سوال است که ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند ؟‌ در قسمت قبلی این مقاله گفتیم که تصمیم داریم ۲۵ نفر از  ثروتمندترین افراد دنیا را برای شما معرفی کنیم که،‌۱۰ نفر از آن لیست را برایتان نام بردیم. با نیک وست همراه باشید تا از نفر ۱۵ تا ۶ این لیست را برایتان معرفی کنیم.

 

۱۵. موکش آمبانی

ثروتمندترین افراد دنیا موکس آمبانی

ارزش دارایی: 51.4 میلیارد دلار

تاجر و سرمایه گذار هندی، موکش آمبانی نفر 15 لیست ثروتمندترین افراد دنیا است. آمبانی رئیس، مدیر عامل و بزرگترین سهام دار شرکت عظیم و هندی RIL است.

آمبانی مدت زیادی است که ثروتمندترین فرد آسیا است و امسال موفق شده است به عنوان نفر 15 لیست ثروتمندترین افراد دنیا قرار بگیرد. موکش در سال 2019 چیزی حدود 51.4 میلیارد دلار ثروت دارد.

 

۱۴. رابسون والتون

ثروتمندترین افراد دنیا رابسون والتون

ارزش دارایی 52.6 میلیارد دلار

راب والتون بزرگترین پسر سم والتون؛ خالق والمارت است. راب از زمان مرگ پدرش تا سال 2015 رئیس والمارت بوده است.

راب توانسته بود از برادرش در لیست ثروتمندترین افراد دنیا جلو بزند، اما دوباره به مقام 14 نزول پیدا کرد. در سال 2019 ثروت راب چیزی حدود 52.6 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

۱۳. آلیس والتون

ثروتمندترین افراد دنیا آلیس والتون

ارزش دارایی: 52.7 میلیارد دلار

آلیس والتون دختر سم والتون و وارث ثروت عظیم والمارت است. آلیس در سال 1988 شرکت Llama را تاسیس کرد که خیلی زود این شرکت بسته شد.

در حال حاضر ثروت والتون چیزی در حدود 52.7 میلیارد دلار تخمین زده شده است که او را به 13 امین فرد ثروتمند دنیا تبدیل کرده است.

 

۱۲. جیم والتون

ثروتمندترین افراد دنیا جیم والتون

ارزش دارایی: 53 میلیارد دلار

جیم والتون پسر سم والتون؛ خالق بزرگترین فروشگاه های زنجیره خوار و بار یعنی والمارت است. او عضو هیئت مدیره کمپانی والمارت و همچنین مدیر عامل شرکت خود، بانک Arvest است.

ارزش دارایی های جیم والتون در سال 2019 چیزی حدود 53 میلیارد دلار تخمین زده شده است که او را به 12 امین فرد ثروتمند دنیا تبدیل می کند.

۱۱. سرگی برین

ثروتمندترین افراد دنیا سرگئی برین

ارزش دارایی: 54.2 میلیارد دلار

سرگی برین و لری پیج خالقان معروف کمپانی گوگل هستند که در سال 1998 در یک گاراژ کوچک کار خود را شروع کردند. این دو نفر گوگل را به بالاترین قله های موفقیت رساندن و سرگی تنها چند قدم عقب تر از دوست و شریکش لری پیج قرار دارد.

ثروت برین در سال 2019 حدود 54.2 میلیارد دلار تخمین خورده است.

۱۰. فرانسیس بتن کورت میرز

ثروتمندترین افراد دنیا فرانسیس بتن کورت میرز

ارزش دارایی: 54.6 میلیارد دلار

فرانسیس بتن کورت میرز، پس از مرگ مادر لیلیان در سال 2017 وارث سهام عظیم شرکت L’Oreal شده است.

بتن کورت در حال حاضر رئیس شرکت است و خانواده او حدود 33 درصد از سهام این شرکت را در دست دارد.

در سال 2019 ارزش دارایی های این فرد 54.6 میلیارد دلار تخمین زده شده است که او را به دهمین فرد ثروتمند دنیا تبدیل کرده است.

۹. لری پیج

ثروتمندترین افراد دنیا لری پیج

ارزش دارایی: 56.2 میلیارد دلار

لری پیج هم‌بنیان گذار شرکت عظیم گوگل است که در سال 1998 تاسیس گردید.

بدون شک همه شما گوگل را می شناسید؛ موفق ترین موتور جست و جوی دنیا که در طی سال های فعالیت خود کسب و کارهای بزرگی مثل یوتیوب را نیز خرید. موفقیت گوگل؛ لری پیج را با 56.2 میلیارد دلار ثروت، تبدیل به نهمین فرد ثروتمند دنیا کرده است.

۸. کارلوس اسلیم هیلو

ثروتمندترین افراد دنیا کارلوس اسلیم هیلو

ارزش دارایی: 57.6 میلیارد دلار

سرمایه گذار و تاجر مکزیکی؛ کارلوس اسلیم هلو هشتمین فرد ثروتمند دنیا است. اسلیم صاحب مجموعه شرکت های زیادی است که تحت عنوان “گروه کارسو” کنار هم جمع شده اند. این شرکت بین المللی برندهای زیادی در صنایعی همچون سلامت، رسانه، تامین انرژی، املاک و خرده فروشی دارد.

کارلوس هشتمین فرد ثروتمند دنیا است که با ثروتی حدود 57.6 میلیارد به این رتبه رسیده است.

 

۷. مارک زاکربرگ

ثروتمندترین افراد دنیا مارک زاکربرگ

ارزش دارایی: 65.8 میلیارد دلار

همه ما مارک زاکربرگ، خالق فیس بوک را میشناسیم. فیس بوک محبوب ترین و با ارزش ترین شبکه اجتماعی اینترنتی در دنیا است و شاید برایتان جالب باشد بدانید که مارک در خوابگاه دانشگاهش این پروژه را شروع کرد.

زاکربرگ اخیرا از جایگاه سوم به هفتم سقوط کرده است و دلیل آن هم رسوایی افشای اطلاعات توسط فیس بوک است که مقدار زیادی از ثروت زاکربرگ را از او گرفت و سهام فیس بوک با افت شدیدی مواجه شد.

زاکربرگ در حال حاضر هفتمین فرد ثروتمند دنیا است که با 65.8 میلیارد دلار به این مقام نائل شده است.

 

۶. لری الیسون

ثروتمندترین افراد دنیا لری الیسون

ارزش دارایی: 66 میلیارد دلار

لری الیسون هم بنیان گذار شرکت اوراکل است. او همچنین تا اواخر سال 2014 مدیر عامل این شرکت نیز بود. شرکت اوراکل در طی سال های فعالیت خود به یکی از موفق ترین شرکت ها در حوزه تکنولوژی تبدیل شده است و حالا پس از 39 سال؛ اوراکل بیش از 136 هزار کارمند دارد.

لری الیسون ششمین فرد ثروتمند دنیا است که با ارزش دارایی 66 میلیارد دلاری خود به این رتبه رسید است.

 

اما 5 نفر بعدی این لیست،‌5 فرد ثروتمند برتر دنیا هستند؛ برای دانستن اسم آنها و میزان ثروتشان،‌با نیک وست و قسمت آخر مقاله ‌« ثروتمندترین افراد دنیا چه کسانی هستند ؟»همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید