شاخص‌های ایالات متحده برای دومین روز افزایش یافتند زیرا FOMC (انجمن بازار آزاد فدرال) به بهبود روحیه سرمایه گذاران کمک کرد. صورت جلسه‌های بانک مرکزی که در روز چهارشنبه منتشر شد، آن‌طور که بسیاری از سرمایه‌گذاران از آن می‌ترسیدند، تندخو نبودند: تصمیم‌گیرندگان بانک مرکزی عمدتاً موافق بودند که تورم بسیار بالا است و بازار کار بسیارسخت است و باید برای دو جلسه بعدی نرخ‌ها را به 50 واحد در ثانیه افزایش دهند.
اما هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه بانک مرکزی از راه 75bp پایین می‌رود وجود نداشت. برخی از اعضا فکر می‌کردند که فشار قیمت‌ها خیلی بدتر نخواهد شد، و باستیک رئیس بانک مرکزی آتلانتا، حتی پیشنهاد کرد که با توجه به اینکه داده‌های اقتصادی یک گام به عقب برداشته است، بانک مرکزی حتی می‌تواند در ماه سپتامبر افزایش نرخ (به این معنی‌ست که بازار سهام در آینده با رقابت بیشتری از سوی اوراق قرضه دولتی خسته کننده مواجه خواهد شد. هدف از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو این است که تورم را کنترل کند و در عین حال بهبود بازار کار را دست نخورده نگه دارد.) را متوقف کند!
این شاید یک بیانیه جسورانه باشد، زیرا کاهش یک ماهه در داده‌های تورم لزوماً نشان نمی‌دهد که ایالات متحده هنوز از سختی و مشکل خارج شده است. قیمت گاز و مواد غذایی همچنان با سرعت بالا می‌رود و ثبات قیمت‌ها را تهدید می‌کند.
اما آخرین دقایق FOMC تأیید کرد که بانک مرکزی آماده است تا اگر ممکن بود، از برنامه‌های سختگیرانه عقب نشینی کند!

تحلیل تکنیکال قیمت نفت

افزایش قیمت نفت می‌تواند خوش بینی‌ها را تحت الشعاع قرار دهد

S&P500 ) The Standard and Poor’s 500، یا اختصار S&P 500، یک شاخص بازار سهام است که عملکرد 500 شرکت بزرگ فهرست شده در بورس های ایالات متحده را ردیابی می کند) در این هفته بازگشت خوبی داشت، زیرا این شاخص پس ازتست سطح 3800، در هفته گذشته، دوباره به 4000 رسید. نزدک ( بورس آمریکا) بیشترین جهش را داشت.
اما قیمت‌های آتی ایالات متحده در زمان نگارش این مقاله اندکی منفی شده است، زیرا افزایش قیمت‌های انرژی مطمئناً بر خوش‌بینی اخیر سایه انداخته و نگرانی‌های مربوط به تورم را کم ‌کم افزایش می‌دهد، زیرا افزایش قیمت‌های انرژی یکی از عوامل اصلی افزایش تورم سرسام ‌آور آن است.

بشکه نفت خام آمریکا از مرز 115 دلار بالاتر رفت و صبح امروز بالاتر از این سطح تثبیت شد.

سقوط دلار

با ثابت ماندن بازدهی 10 ساله آمریکا (بازدهی معیاری از جریان نقدی است که سرمایه گذار بر اساس مقدار سرمایه گذاری شده در اوراق بهادار، دریافت می کند.) در حدود 2.75 درصد، شاخص دلار کاهش می یابد.

دلار ارزان‌تر به نفع EURUSD (EURUSD به معنای نرخ ارز خارجی منتشر شده در تاریخ مشخصی است که به عنوان مقدار دلار به ازای هر یورو که در صفحه رویترز “ECB37” نمایش داده شده است، بیان می شود.) می‌باشد. این جفت در حال آزمایش پیشنهادات 50 DMA (1.0750)، در قسمت صعودی جدول هستند. اظهارنظرهای دوستانه‌تر بانک مرکزی و اظهارنظرهای جنگ طلبانه بانک مرکزی اروپا (ECB) بهبود بیشتر در قسمت علامت 1.10 در ماه های تابستان را توجیه می‌کند.
قیمت طلا بالاتر از 200-dma (1842 دلار در هر اونس) باقی می‌ماند، اما حرکت صعودی در حال محو شدن است زیرا ریسک پذیری بهبود یافته، و سرمایه گذاران را به سمت دارایی‌های پرریسک تر و با بازده بهتر سوق می‌دهد.
از سوی دیگر، بیت کوین از افزایش ریسک پذیری در این مدت زمان مشخص، سودی نبرد و قیمت سکه اکنون به زیر مرز 30 هزار دلار رسیده است. بانک مرکزی اروپا هشدار می‌دهد که ارزهای دیجیتال یک تهدید بزرگ برای ثبات مالی هستند. مورد قوی‌تری برای کاهش بیشتر قیمت بیت کوین در هفته‌های آتی نسبت به بازگشت مجدد (یا همان Rebound به معنی‌ بازیابی مجدد کاهش ارزش، مقدار یا قدرت است) وجود دارد.

تحلیل تکنیکال یورو به دلار امریکا

 

در زمان نگارش این خبر، معاملات آتی WTI با قیمت 114 دلار در هر بشکه معامله می شود، در حالی که معاملات آتی نفت خام برنت با قیمت 117 دلار در هر بشکه معامله می شود.

در معاملات روز پنجشنبه، هر دو دارایی بیش از 3٪ نسبت به قیمت های روز قبل افزایش یافته اند. افزایش قیمت‌ها به دلیل تقاضای قوی نفت است، در حالی که محدودیت های عرضه و تحریم‌های نفتی که موانع بیشتری را برای صنعت ایجاد نفت می‌کند، کاهش نیافته است.

بر اساس گزارش بانک آمریکایی تحقیقات جهانی، ذخایر نفت در سراسر ایالات متحده و اروپا در سطح “خطرناکی پایین” است. این گزارش در ادامه هشدار داد که پیش‌بینی های کارشناسان که قیمت نفت برنت را به‌طور میانگین در سال‌های 2022 و 2023 در قمیت 102 دلار در هر بشکه مشخص کرده بودند اکنون زیر سوال رفته است.
تا لحظه نگارش این خبر، میانگین متحرک 20، 50 و 200 روزه به ترتیب 110، 108 و 90 دلار در هر بشکه است.

عواملی که این گزارش به آنها اشاره می کند شامل کاهش تقاضای نفت با بدتر شدن شرایط اقتصاد جهانی (به ویژه در اروپا و بریتانیا) و به سرانجام رسیدن بررسی های اتحادیه اروپا مبنی بر ممنوعیت خرید نفت روسیه است. این موضوع اخیرا توسط مجارستان به تعویق افتاده بود، مجارستانی که پیش از موافقت با محدود کردن واردات نفت روسیه به اروپا، تقریباً یک میلیارد دلار برای ارتقاء پالایشگاه های نفت خود درخواست کرده است.

با افزایش قیمت روز پنجشنبه، هر دو قرارداد آتی WTI و برنت به طور قاطع از نوسان اخیر نمودار ساعتی خارج شده اند. در مورد WTI، این ابزار بیشتر زمان خود را در نیمه بالای محدوده 108.00 تا 112.00 دلار سپری کرد که به 19 می بازمی‌گردد. آخرین باری که قیمت بالاتر از این محدوده شکسته شد، در 16 می بود و به اوج خود کمی بالای 115 دلار رسید که تنها دو روز به طول انجامید.

 

Source: Fx Street

دیدگاهتان را بنویسید