تحلیل فارکس : یورو به دلار امریکا پس از سقوط به ضعیف ترین سطح خود در نزدیک به 20 سال اخیر در 0.9952 در روز پنج شنبه و ثابت ماندن بالاتر از برابری در جلسه اروپا، توانسته است یک بازگشت مجدد داشته باشد. این جفت ارز تحت تاثیر ارزش گذاری دلار باقی می ماند و احتمالاً در صورتی که سرمایه گذاران پس از داده های ایالات متحده در ماه ژوئیه روی افزایش 100 واحدی نرخ بهره شرط بندی کنند، با فشار نزولی مجدد مواجه خواهد شد.

روز پنجشنبه، کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو گفت که ممکن است بازارها با افزایش قیمت 100 واحدی (bps) نرخ بهره در ماه ژوئیه پس از داده های تورم، از خود پیشی گرفته باشند. اگرچه والر همچنین خاطرنشان کرد که اگر داده‌های خرده‌فروشی و مسکن قوی‌تر از حد انتظار باشد، می‌تواند به سمت افزایش نرخ بیش از ۷۵ واحد در ثانیه متمایل شود، سرمایه‌گذاران شرط‌بندی‌های افزایش نرخ را در ماه جولای کاهش دادند.

طبق گزارش CME Group FedWatch Tool، بازارها اکنون با احتمال 50 درصدی افزایش 100 واحدی نرخ بهره در جلسه بعدی قیمت گذاری می کنند، در حالی که این رقم در ساعات معاملات اروپا در روز پنجشنبه تقریباً 90 درصد بود.

بخوانید:‌ تحلیل فارکس

بعداً در جلسه، اداره سرشماری ایالات متحده داده‌های خرده‌فروشی ژوئن را منتشر می‌کند که انتظار می‌رود پس از کاهش 0.3 درصدی ثبت شده در ماه می، 0.8 درصد به صورت ماهانه افزایش یابد. از آنجایی که والر به طور خاص به این داده ها در روز پنجشنبه اشاره کرد، چاپ قوی تر از پیش بینی ها می تواند باعث افزایش دلار دیگری شود و بر جفت ارز تاثیر بگذارد و بالعکس.

سند اقتصادی ایالات متحده همچنین شامل نظرسنجی احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UOM) خواهد بود. انتظار می‌رود که در برآورد فوری ژوئیه، شاخص اعتماد به پایین‌ترین حد یعنی 49.9 سقوط کند. فعالان بازار توجه زیادی به مؤلفه انتظارات تورمی 5 تا 10 سال آینده خواهند داشت. UOM در ژوئن گفت: «انتظارات بلندمدت از 3.3 درصد در اواسط ماه کاهش یافت و به 3.1 درصد رسید، در محدوده 2.9 تا 3.1 درصدی که در 10 ماه گذشته مشاهده شد». از این رو، چاپ بالای 3.1 درصد می تواند شانس افزایش نرخ بهره را در ژوئیه 100 واحد در ثانیه افزایش دهد و به دلار کمک کند هفته را در یک پایه محکم به پایان برساند. از سوی دیگر، افزایش قیمت در محدوده 10 ماهه می‌تواند یافتن تقاضا را برای دلار دشوار کند و به بازگشت یورو/دلار آمریکا در آستانه آخر هفته کمک کند.

تحلیل تکنیکال:

EUR/USD در خارج از کانال رگرسیون نزولی که از اواخر ژوئن می آید به سمتی حرکت می کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار چهار ساعته، با این حال، بسیار زیر 50 باقی می ماند و نشان می دهد که خریداران در حاشیه باقی می مانند.

در روند صعودی، 1.0050 (SMA 20 دوره ای) به عنوان مقاومت فوری جلوتر از 1.0080 (سطح ایستا)، 1.0100 (سطح روانی) و 1.0120 (SMA 50 دوره) همسو می شود.

در صورتی که این جفت در کانال نزولی زیر برابری بازگردد، می تواند 0.9950 (سطح ایستا، پایین 14 جولای) و 0.9900 (سطح روانی) را هدف قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید