تحلیل طلا | تکنیکال و فاندامنتال 

نمودار روزانه طلا نشان می دهد که علاقه برای ورود به پوزیشن های لانگ بسیار کم است. 

اندیکاتور مومنتوم در سطوح منفی به سمت پایین تر حرکت می کند، در حالی که RSI در حدود 47 تثبیت می شود که منعکس کننده موضع نزولی ملایم و همچنین عدم وجود روند واضح است.

قیمت طلا دقیقا پایین میانگین متحرک ۲۰۰ و بالای۵۰ در حال معامله است. به نظر می‌رسد بعد از یک کندل مثبت، باید شاهد یک روند منفی به سمت پایین و قطع میانگین متحرک ۲۰۰ توسط ۵۰ و یک سیگنال سنگین نزولی از سمت فروشنده ها باشیم.

تحلیل فاندامنتال طلا (ترجمه شده از fx street)

هر اونس طلا روز چهارشنبه به بالاترین سطح هفتگی 1847.85 دلار رسید. دلار پیش از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در مقابل کنگره، تحت فشار فروش قرار گرفت و به طور خلاصه روند نزولی خود را در آغاز سخنرانی خود ادامه داد.

با این حال، پس از فرونشستن گرد و غبار، ارزش دلار تا حدودی بهبود یافت و این فلز گرانبها در حال حاضر حدود 1837 دلار در هر اونس معامله می شود.

پاول. در سخنان خود گفت که بانک مرکزی به شدت متعهد به کاهش تورم است و افزایش مداوم نرخ بهره همچنان مناسب خواهد بود.

در پایان این رویداد، وی افزود که آنها هرگز افزایش نرخ را از روی میز حذف نخواهند کرد، صرف نظر از اینکه افزایش نرخ بهره احتمالا دردناک است و می تواند باعث رکود شود.

شاخص‌های ایالات متحده افزایش یافته‌اند و برخی افزایش‌های متوسط ​​را در طول روز به ثبت می‌رسانند و علیرغم اینکه همتایان خارجی خود در قرمز بسته شده‌اند، مانع از رشد بیشتر دلار می‌شوند. به طور کلی، سرمایه گذاران محتاط و نگران رکودهای بالقوه در دنیای تورم بیش از حد هستند. بریتانیا گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده در ماه مه 9.1 درصد سالانه افزایش یافت که بالاترین رقم در چند دهه اخیر است، در حالی که رقم کانادا برای مدت مشابه 7.7 درصد بود، بالاترین رقم در 39 سال اخیر.

 

دیدگاهتان را بنویسید