تحلیل هفتگی نماد معاملاتی دلار آمریکا در مقابل دلار کانادا: نماد USD/CAD روند نزولی  دو هفته ی اخیر را در سه روز سود جبران کرد.افزایش تورم ایالات متحده و سیر نزولی بازار سهام، معاملات دلار را دچار نوسان کرده است. قیمت نفت سبک WTI پس از رسیدن به بالاترین سطح قیمتی در  سه ماهه اخیر خود، در روز چهارشنبه، به دلیل ریسک کاهش رشد اقتصادی وارد روند نزولی شد.

نماد USD/CAD نیز به روند کلی دلار آمریکا ملحق شد زیرا تورم و ریسک بازار  سهام در پی کند شدن رشد اقتصاد جهانی باعث شد تا روند نزولی جدیدی در بازار های غیر ریسکی و قیمت نفت ایجاد شود.

دلار کانادا 1.5% در طول هفته اخیر افزایش یافت و در ناحیه 1.2595 تثبیت شد و آخرین کندل در ناحیه 1.2780 بسته شد.

شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) روز جمعه در ماه می با 8.6 درصد در سال، بسیار بیشتر از پیش بینی 8.3 درصدی و بالاترین سطح چهار دهه اخیر بود.

چیزی که بیش از این رکورد جدید برای روانشناسی بازار مضر بود، بی اثر کردن بهبود اتفاق افتاده در این شاخص در ماه آوریل بود که از 8.5 درصد به 8.3 درصد نسبت به ماه مارس کاهش یافته بود. به جای افزایش قیمت ها، قیمت ها شتاب گرفتند.

سهام آمریکا با انتظارات افزایش نرخ بهره ضربه خورد. شاخص داو با کاهش 2.73 درصدی، به 31392.79 واحد رسید و اکنون 13.61 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

شاخص کل S&P 500 با 116.96 واحد کاهش، به3900.86 واحد رسید که 18.16 درصد کاهش نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

نرخ بازدهی اوراق خزانه داری در ایالات متحده و کانادا به طور همزمان افزایش یافت، همانطور که برای چندین ماه گذشته  اتفاق افتاده بود.

جلسه هفته آینده فدرال رزرو کانون اصلی توجه بازارهای مالی است و در حالی که معاملات در بازار آتی اوراق خزانه داری همچنان به دنبال افزایش 50 واحدی نرخ بهره به میزان 76.8 درصد رشد داشته است، پیش بینی ها تا 90درصد این اتفاق را بررسی کرده بودند.

قیمت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) اساساً بدون تغییر بود، با 40 سنت کاهش از دوشنبه تا جمعه، 118.77 دلار به 118.37 دلار.

قرنطینه های جدید در شانگهای نگرانی را در مورد کندی اقتصاد چین زنده نگه داشته است.

با انتشار گزارش حقوق و دستمزد در روز جمعه و در واکنش به ارقام CPI ایالات متحده، داده های کانادا تأثیر کمی در بازار داشتند.

طبق  گزارش های اولیه در ایالات متحده، نرخ بیکاری به بالاترین حد خود در 13 هفته گذشته رسید و نگرانی های اقتصادی در مورد بازار کار را افزایش داد.

چشم انداز تحلیل نماد USD/CAD

علیرغم نزدیک شدن به هفته چشمگیر، USD/CAD همچنان در محدوده 11 ماهه خود باقی مانده است. تفاوت های نرخ بهره که نماد USD/JPY را به بالاترین حد دو دهه اخیر رسانده و نماد EUR/USD را پایین آورده است، به طور قابل توجهی بر روی نماد USD/CAD تأثیر نداشته است.  بانک مرکزی کانادا (BoC) و فدرال رزرو با افزایش متناوب نرخ بهره، سیاست ضد تورمی یکسانی را اجرا میکنند.

مجموعه دوم پیشبینیهای اقتصادی فدرال رزرو که با تصمیمگیری در مورد افزایش نرخ بهره در روز چهارشنبه منتشر شد، بسته به میزان افزایش این نرخ، وجوه نقد فدرال رزرو در پایان سال با افزایش 1.9 درصدی نسبت به ماه مارس، میتواند نماد USD/CAD را تقویت کند.

تحلیل فارکس

در رقابت اقتصادی، ایالات متحده و کانادا در طول دوره بهبودی اقتصادی  به تعادل رسیدهاند و هیچ یک از آنها برتری بر دیگری در نرخ رشد اقتصادی نداشتهاند.

تحلیل تکنیکال دلار کانادا

اندیکاتور MACD (متوسط ​​متحرک واگرایی همگرایی) این هفته به خط سیگنال رسید، اما از آن عبور نکرده و سیگنال خرید را صادر نکرده است.

به همین ترتیب، حرکت صعودی شاخص قدرت نسبی و رسیدن خط این شاخص به بالاتر ناحیه 50، می تواند به عنوان یک سیگنال صعودی در نظر گرفته شود.

میانگین محدوده واقعی (ATR) پس از سه هفته کاهش، مقداری از روند کاهش خود را بازیابی کرد، اما بازگشت به محدوده های روزانه گسترده تر ماه گذشته را پیش بینی نمی کند.

روند صعودی قیمت در این هفته از هر چهار میانگین متحرک (MA) عبور کرد، بنابراین میانگین های 21 روزه و 50 روزه در نقطه 1.2725 یک ناحیه حمایتی و مقاومتی را تشکیل داده اند.

معاملات گسترده در نواحی  1.2500 و 1.2800 در طول سال گذشته خطوط حمایت و مقاومت فراوان و منظمی را بر جای گذاشته است که یک عامل اصلی در تثبیت به ظاهر دائمی USD/CAD است.

Source: Fx Street

دیدگاهتان را بنویسید