نماد معاملاتی دلار به ین ژاپن می تواند تا ناحیه  150 صعود کند. این نماد در طول شش روند صعودی کوتاه مدت  این هفته به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته رسید. این جفت ارز  به مرز 135  رسید که این ناحیه تنها در ژانویه 2001 بسیار فتح شده بود.

این روند صعودی جدید به همان اندازه سال 2001 پر قدرت به نظر می رسد، اگر نگوییم قوی تر از آنچه در ماه مارسآوریل اتفاق افتاده بود.

بانک مرکزی و وزرات دارایی شروع به صحبت در مورد اعمال سیاست هایی برای کاهش ارزش ین کردند که نشان میدهد با این اتفاق خیلی موافق نیستند.

در آخرین روزهای اردیبهشت ماه، مشخص بود که سیاست های پولی در راستای ادامه روند صعودی این نماد معاملاتی هستند و تا کنون تغییر نیافته اند.

این سیاست های پولی و مالی که توسط دولت ژاپن اعمال می شود کاملا به آنچه که در ایالات متحده و کشورهای اروپایی اتفاق می افتد در تضاد است.

اگر بانک مرکزی ژاپن موفق شود ین را در سطحوح پایین تر کنترل کند، رونق را به تجارت و صادرات ژاپن باز خواهد گرداند و محرکی برای روشن کردن موتور صنعتی، که اغلب در سال های اخیر متوقف شده است، فراهم خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین

در این بین، سرمایه گذاران و معامله گران باید برای روند نزولی ین در سال جاری یا نیمه اول سال آینده آماده باشند.

اگر سیاست مداران و اقتصاد دانان فکری به حال این افزایش ارزش افسار گسیخته نکنند، احتمالا ژاپن در دوره رکود اقتصادی و بدهی های دولتی قرار خواهد گرفت.

همه این موارد زمینه را برای رشد USDJPY فراهم می کند تا به سمت 140 در هفته های آینده و 150 قبل از پایان سال حرکت کند.

با این حال، همبستگی تنگاتنگ بین بازده اوراق خزانه 10 ساله ایالات متحده و پویایی USDJPY نشان می دهد که بدون محرک های قوی اقتصادی در ژاپن یا اقتصاد جهانی، تثبیت بالای 150 بعید به نظر می رسد و قیمت دلار به ین از ناحیه 150 فراترت نخواهد رفت.

Source: Fx Street

دیدگاهتان را بنویسید