مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

تحلیل تکنیکال نماد غمارگ
تحلیل تکنیکال
بورس ایران

تحلیل تکنیکال نماد غمارگ 

 

شرکت مارگارین با نماد غمارگ در گروه  محصولات غذایی و آشامیدنی بجز قند و شکر

 

سرمایه ثبت شده این شرکت ۸۴۰ میلیارد تومان بوده و ارزش این شرکت در حدود ۷۲۴ میلیارد تومان می باشد و در کل ۸۴۰ میلیون سهم را دارا است .

این نماد دارای بازدهی ۲۸۰% در ۱۲ ماه گذشته با رتبه ۱۶۶ در بازار بورس بوده است و میانگین ارزش معاملات در ۱۲ ماه گذشته در حدود ۲ میلیارد تومان ، میانگین حجم معاملات در ۱۲ ماه گذشته ۳ میلیون و ۲۴۳ هزار بوده  و همینطور درحال حاضر این شرکت دارای ۲۴ درصد سهام شناور آزاد و قابل عرضه در بازار می باشد .

غمارگ از لحاظ باز و یا بسته بودن نماد نیز در وضعیت مناسبی قرار داشته و در ۱۲ ماه گذشته تنها ۱۰ روز بسته بوده است .

امروز سهام این شرکت در قیمت ۸۱۹ تومان معامله می شود .

تحلیل تکنیکال

سهام این شرکت نیز از دید تحلیل تکنیکال ، از حدود یک سال و نیم پیش وارد یک کانال صعودی افزایشی شده و بین سقف و کف این کانال به آرامی درحال نوسان بوده است .

به نظر میرسد که درحال حاضر به این دلیل که قیمت با برخورد به کف کانال با حمایت داینامیک قدرتمندی مواجه شده است ، محدوده ۸۱۰ تا ۸۳۰ تومان می تواند خرید کم ریسکی را برای این نماد به همراه داشته باشد .

همچنین درصورتی که قیمت پایین تر از محدوده ۸۰۰ تومان تثبیت شود ، این تحلیل از درجه اعتبار ساقط بوده و باید منتظر تغییرات و سیگنال های آتی این منحنی بود .

 

تحلیل تکنیکال روی چارت قیمتی نماد غمارگ

 

محمدرضا ابراهیم بای سلامی فعال بازار بورس

تاریخ تحلیل : ۱۲ آبان ۹۸

 

سلب مسئولیت: در بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری (اوراق بهادار، بازار آتی، طلا و ارز و…) ارزش دارایی‌ها ممکن است به سرعت تغییر کند و ریسک از دست رفتن سرمایه وجود دارد. محتوای موجود در سایت نیک وست صرفا جهت اطلاع‌رسانی است و نظرات شخصی نویسنده را منعکس می‌کند. نیک وست هیچ منفعت یا مسئولیتی در قبال سود و زیان معامله گران ندارد و مسئولیت استفاده از تمامی مطالب و محتوای سایت بر عهده کاربران است.

 

منبع :

Tehran Securities Exchange Technology Management Co

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *