مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد خپارس + تحلیل در بورس | شرکت پارس خودرو
تحلیل تکنیکال
بورس ایران

نماد خپارس + تحلیل در بورس | شرکت پارس خودرو 

شرکت پارس خودرو با نماد خپارس در گروه خودرو و قطعات

کندل سهام نماد خپارس امروز در تاریخ ۶ آذر ۹۸ با قیمت ۱۳۹۰ تومان باز و با ۱۳۷۵ تومان بسته شد .

معرفی و اطلاعات سهام

شرکت پارس خودرو با سرمایه ثبت شده ۲۲۷۲ میلیارد تومان ، در کل ۲۲.۷ میلیارد سهام دارد و چهار شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا ،  سرمایه گذاری وتوسعه صنعتی نیوان ابتکارس، سایپا  و سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا-سهامی عام  از سهامداران بزرگ شرکت پارس خودرو هستند که در مجموع صاحب ۷۸.۶۲ % از سهام این شرکت می باشند و با توجه به همین موضوع، شرکت مذکور دارای ۲۱.۳۸ % سهام آزاد معادل با حدود ۵ هزار میلیارد سهام شناور آزاد قابل عرضه در بازار می باشد.

بازدهی و نقد شوندگی

این شرکت در بازه ۶ ماه گذشته ۴۶.۴۹% بازدهی و نقد شوندگی داشته است و ارزش کنونی اش در بازار ۳۱۳۷ میلیارد تومان می باشد .

فعالیت نماد

خپارس از لحاظ باز و یا بسته بودن نماد نیز در وضعیت بسیار خوبی قرار داشته و در ۱۲ ماه گذشته تنها ۲ روز بسته بوده است .

تحلیل تکنیکال

خپارس از ابتدای سال ۱۳۹۸ وارد یک کانال صعودی شده متعادل شده و روندی آهسته اما افزایشی را پیش گرفته است و بین سقف و کف این کانال درحال نوسان بوده است.

به نظر می رسد که با فرض ثابت بودن شرایط و رخ ندادن اخبار خاص ، می توان انتظار داشت تا قیمت خپارس به سقف کانال صعودی خود برسد .

اوسیلاتور RSI

این اوسیلاتور درحال حاضر روی خط منطقه ۵۰ می باشد و دراین حالت ۲ اتفاق رخ می دهد : اول اینکه در روز های آینده از این خط به پایین عبور می کند که در این صورت سیگنال فروش کم ریسک صادر می شود. و دوم اینکه خط ۵۰ برای rsi مثل مقاومت عمل کرده و به سمت بالا برمی گردد که در اینصورت rsi  خرید کم ریسک را تایید می کند .

اوسیلاتور MACD

این اوسیلاتور در حال حاضر نشان دهنده کراس کردن خط سیگنال و macd  است و در صورتیکه روز کاری آینده یک کندل صعودی داشته باشیم ، این اوسیلاتور سیگنال خرید خواهد داد.

توجه : درصورتیکه قیمت این نماد زیر ۱۲۰ تومان تثبیت شود ، این تحلیل از درجه اعتبار ساقط می شود .

 

تصویر چارت تکنیکالی نماد بورسی خپارس
چارت تکنیکالی نماد خپارس

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه

 1. رزا

  خیلی اموزنده و جالب بود

 2. فتحی وب

  با سلام و احترام اینجانب افشین فتحی مرام از مطالب خوبی که برای همگان قرار دادید تشکر میکنم با اجازه شما قسمتی از مطالب شما را جهت مجموعه کتابهایی که تحت عنوان پکیج جامع آموزش بورس برای معرفی و یادگیری خرید و فروش سهام در بورس و کسب درآمد از این طریق برای عموم تدارک دیده ام، استفاده کردم. اگر این کتاب ها را که از سطح اینترنت ، با تجربه خودم ، ترجمه و غیره جمع آوری کرده ام استقبال کنند مرتب مطالب جدید به آن اضافه خواهم کرد و این کتب را به روز رسانی میکنم تا شاهد بازاری پر رونق و رفتار حرفه ای تری در بازار سرمایه باشیم.
  لینک کوتاه شده fathiweb.ir/b
  لینک اصلی:

  https://fathiweb.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%b1%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%87-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d9%88%d8%b1%d8%b3/
  ممنون میشم اگر تایید بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *