شرکت پارس خودرو با نماد خپارس در گروه خودرو و قطعات

کندل سهام نماد خپارس امروز در تاریخ ۶ آذر ۹۸ با قیمت ۱۳۹۰ تومان باز و با ۱۳۷۵ تومان بسته شد .

معرفی و اطلاعات سهام

شرکت پارس خودرو با سرمایه ثبت شده ۲۲۷۲ میلیارد تومان ، در کل ۲۲.۷ میلیارد سهام دارد و چهار شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا ،  سرمایه گذاری وتوسعه صنعتی نیوان ابتکارس.ع ، سایپا  و سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا-سهامی عام  از سهامداران بزرگ شرکت پارس خودرو هستند که در مجموع صاحب ۷۸.۶۲ % از سهام این شرکت می باشند و با توجه به همین موضوع ، شرکت مذکور دارای ۲۱.۳۸ % سهام آزاد معادل با حدود ۵ هزار میلیارد سهام شناور آزاد قابل عرضه در بازار می باشد .

بازدهی و نقد شوندگی

این شرکت در بازه ۶ ماه گذشته ۴۶.۴۹% بازدهی و نقد شوندگی داشته است و ارزش کنونی اش در بازار ۳۱۳۷ میلیارد تومان می باشد .

فعالیت نماد

خپارس از لحاظ باز و یا بسته بودن نماد نیز در وضعیت بسیار خوبی قرار داشته و در ۱۲ ماه گذشته تنها ۲ روز بسته بوده است .

تحلیل تکنیکال

خپارس از ابتدای سال ۱۳۹۸ وارد یک کانال صعودی شده متعادل شده و روندی آهسته اما افزایشی را پیش گرفته است و بین سقف و کف این کانال درحال نوسان بوده است .

به نظر می رسد که با فرض ثابت بودن شرایط و رخ ندادن اخبار خاص ، می توان انتظار داشت تا قیمت خپارس به سقف کانال صعودی خود برسد .

اوسیلاتور RSI

این اوسیلاتور درحال حاضر روی خط منطقه ۵۰ می باشد و دراین حالت ۲ اتفاق رخ می دهد : اول اینکه در روز های آینده از این خط به پایین عبور می کند که در این صورت سیگنال فروش کم ریسک صادر می شود . و دوم اینکه خط ۵۰ برای rsi مثل مقاومت عمل کرده و به سمت بالا برمی گردد که در اینصورت rsi  خرید کم ریسک را تایید می کند .

اوسیلاتور MACD

این اوسیلاتور در حال حاضر نشان دهنده کراس کردن خط سیگنال و macd  است و در صورتیکه روز کاری آینده یک کندل صعودی داشته باشیم ، این اوسیلاتور سیگنال خرید خواهد داد.

توجه : درصورتیکه قیمت این نماد زیر ۱۲۰ تومان تثبیت شود ، این تحلیل از درجه اعتبار ساقط می شود .

 

تصویر چارت تکنیکالی نماد بورسی خپارس
چارت تکنیکالی نماد خپارس

تاریخ تحلیل : ۰۳/۰۹/۹۸

محمدرضا ابراهیم بای سلامی فعال بازار بورس