مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

بازارهای معاملات سهام در جهان
آموزش سرمایه گذاری
بورس امریکا

بازارهای معاملات سهام در جهان 

یکی از بزرگترین بازارهای معاملات سهام درجهان به صورت الکترونیک نزدک یا NASDAQ است که در هشتم فوریه سال ۱۹۷۱ تاسیس شد. این بازار بیشترین مقدار معامله سهام را نسبت به هر بازار بورس دیگری دارد و نزدیک به نیم قرن پیش توسط انجمن ملی معامله گران اوراق بهادار NASD تاسیس شد.

نزدک که با حضور بیش از ۳۲۰۰ شرکت در آمریکا فعالیت دارد، بیشترین حجم معاملات دنیا را در بر دارد . این بازار در طول شبانه روز حدود شش ساعت کاری مشغول به فعالیت است و از ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت نیویورک شروع شده و تا ساعت ۱۶:۰۰ عصر ادامه دارد. هر روز با به صدا درآمدن زنگ وال استریت این بازار شاهد معامله ی هزاران سهامدار است. به دلیل شلوغ و پر رفت و آمد بودن این بازار برخی سهامداران ترجیح می دهند معاملات خود را قبل از شروع ساعات کاری این بازار و پس از اتمام کار آن انجام دهند. زیرا این امکان در بازار نزدک وجود دارد که در غیر ساعات کاری به خرید و فروش مشغول شد اما فعالیت در ساعات خارج از ساعت کاری کمی متفاوت تر خواهد بود.

معامله پس از ساعات کاری

معاملات در این شرایط پس از اتمام ساعت کاری بازار شروع میشود و معامله گران از ساعت چهار عصر شروع به خرید و فروش میکنند. مدیر اجرایی گروه نزدک میگوید بسیاری از گزارش عملکردها و گزارشات حسابرسی شرکت های بورسی بعد از ساعات معاملاتی یا حتی قبل ار شروع بازار منتشر می شوند و این باعث شده تا ارزش ذاتی سهام دارای نوسان شود. در نتیجه سهامدارانی که درگیر این نوسانات هستند و از تغییر ارزش ذاتی سهم سود میبرند این ساعات را برای معامله انتخاب کنند.

این نوع معاملات همانطور که از اسم آن پیداست قبل از شروع کار بازار یعنی قبل از ساعت نه و نیم صبح شروع میشود و این گروه از معامله گران معاملات خود را از چهار و نیم صبح تا نه و نیم صبح به ثبت می رسانند. شرایط معامله در ساعت های قبل از شروع بازار و پس از اتمام کار بازار یکسان است و افرادی که معاملات خود را پس از پایان کار بازار انجام می دهند قصد دارند از دیگر معامله گران جلوتر باشند و با اطلاعات شرکتی که در دست دارند میخواهند به سود بیشتری برسند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *