روند جدید قیمت نفت خام در این هفته چیست؟ آیا تقاضا از طرف کشورهای آسیایی می تواند با افزایش قیمت های عربستان سعودی کند شود؟ قیمت نفت خام در اوایل این هفته پس از آنکه عربستان سعودی روز یکشنبه اعلام کرد قیمت نفت خام را برای اکثر مناطق به جز ایالات متحده افزایش خواهد داد، افزایش یافت.

تنها چند روز پس از باز شدن دریچهها (همانطور که هفته گذشته پس از نشست اوپک پلاس اعلام شد)، عربستان زمانی را برای افزایش قیمت فروش رسمی خود برای آسیا، بازار اصلی خود، تلف نکرد.

شایان ذکر است که این کشور یکی از معدود اعضای اوپک است که از ظرفیت مازاد نفت برخوردار است. بنابراین، این تصمیم برای افزایش قیمت ها درست زمانی اتفاق می افتد که تقاضا، به ویژه در آسیا، در حال افزایش است.

قیمت نفت

طبق پیش بینی گلدمن ساکس قیمت هر بشکه برنت تا پایان سال به 135 دلار خواهد رسید.

با توجه به تاثیر قیمت نفت بر قیمت بنزین، شاهد تغییراتی در رفتار مصرف کننده هستیم. با ورود به تابستان، مردم احتمالاً قبل از انجام سفرهای طولانی با ماشین در طول تعطیلات خود بیشتر نگران خواهند بود.

سوال: آیا بنزین RBOB در حال حاضر برای پایین آوردن قیمت نفت خام پیشتاز است یا اینکه اسپرد RB-CL یک روند نزولی در حدود قیمت 50 دلار آغاز می کند و این ناحیه به عنوان یک ناحیه حمایتی عمل خواهد کرد.

Source: Fx Street

دیدگاهتان را بنویسید