رئیس استدلال کمپانی ودیعت‌گذاری مرکزی ورقه ها بهادار و تسویه وجوه (سمات) خاطرنشان کرد: از پرداخت مبالغ تقدم‌های استعمال نشده سهامداران از روش سامانه سجام استقبال می کنیم.


به نقل از اقتصاد آنلاین به گزارش  عجم، محمد باغستانی بابیان اینکه یکی راهبردهای وسیع این موسسه، ارائه سرویس ها مناسب به سهامداران بازار سرمایه میباشد، خاطر نشان کرد: سمات ذیل ایجاد کرد‌های فنی مایحتاج را برای توزیع فایده کمپانی‌ها، پرداخت منفعت سنواتی و حق اولویت‌های استعمال نشده آماده نموده است و امید خواهیم داشت با همیاری کمپانی‌ها بتوانیم این سرویس ها را به نحو سزاوار‌ای اجرا دهیم.

مدیرعامل سمات، به طومار اوایل اردیبهشت همین سال سازمان بورس و سندها بهادار به همگی ناشران تصویب گردیده نزد این سازمان مطابق اجرایی شدن فرآیند پرداخت مطالبات سنواتی سهامداران اشاره نمود و خاطر نشان نمود : ۲۱ کمپانی در ۱۰ روز در آغاز تیرماه سال جاری فایده سنواتی خویش را از روش داده ها سامانه سجام به سهامداران خویش واریز کردند تا پرداخت این سودها به رقم ۶۵ کمپانی رسد.

او بابیان اینکه پرداخت منفعت سنواتی سهامداران از نصفه اردیبهشت همین سال شروع گردیده است، اظهار داشت: تا به امروز حدود ۸ هزار میلیارد ریال فایده سنواتی و تقدم به کار گیری نشده برای ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار سهامدار از روش کمپانی سرمایه گذاری مرکزی به اکانت سهامداران واریز شد‌ه‌است.

باغستانی ادامه داد : ۱۲ کمپانی (سپرده گذاری فردوس، صندوق بازنشستگی کشوری، داروسازی فارابی، حفاظت سرمایه خزانه ملت، غلتک سازان سپاهان، لیزینگ جمهوری اسلامی ایران و شرق، خزانه پارسیان، بیابان تایر، سپرده گذاری پارس آریان، پتروشیمی حرفه آوران، خزانه خاورمیانه پرداخت الکترونیک سامان کیش و سپرده گذاری آرزو) نیز تقدم به کارگیری نشده خویش را از روش داده ها سامانه سجام به اکانت سهامداران واریز کرده‌اند.

مدیرعامل سمات از سهامدارانی که تا به امروز نام نویسی و احراز نام‌و‌نشان خویش را در سامانه سجام جاری ساختن نداده اند، درخواست کرد، هر چه سریعتر این مبادرت را اجرا دهند تا این مجموعه بتواند سال جاری فایده مجامع، مطالبات سنواتی و تقدم به کارگیری نشده سهامداران را از روش داده ها این سامانه پرداخت نماید.

سامانه جامع داده ها مشتریان (سجام) با مقصود ساخت سامانه ای یک پارچه، طلبه و ارائه سرویس ها مناسب به سهامداران بازار سرمایه فعال سازی شد‌ه‌است.

دوست داران میتوانند با مراجعه به تارنما www.sejam.ir به طور حضوری و غیر حضوری نام نویسی خویش را درین سامانه ایفا دهند و به باشگاه گران قدر مشتریان بازار سرمایه ملحق شوند.

به گزارش اکوایران، در 2 ساعت ابتدایی معاملات امروز، چهارشنبه 15 تیر ماه، شاخص تک تک با افت 4 هزار و 457 واحدی به سطح یک میلیون و 506 هزار واحد رسیده و شاخص مجموع هم وزن نیز با هزار و 520 واحد کاهش به سطح 419 هزار واحد سقوط نموده است.

لیدرهای بازار سهام نماد‌های فملی، فارس، شستا و شپنا بیش‌ترین تاثیر را در افت شاخص تمام بورس دارا‌هستند و آریا، سمگا و هرمز نمادهای قرمزپوش فرابورس میباشند که موجب ریزش شاخص تمام گردیده‌اند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین میباشد و شستا و سآبیک در مرتبه‌های آینده میباشند. در فرابورس نیز نمادهای دی، ددانا و شاوان پرتراکنش‌‌ترین نمادها میباشند. در معاملات امروز ارزش سهام اکثر زمان ها نمادهای معدنی، کانه‌های فلزی، کانی‌های غیرفلزی، دسته قند و شکر و کمپانی‌های چندرشته‌ای صنعتی افت کرده و قرمزترین تیم‌‌های بازار سهام می‌باشند.

قیمت معاملات قیمت معاملات بازار سهام تا این لحظه به 2 هزار و 338 میلیارد تومان بالغ گردیده که هزار و 338 میلیارد تومان به بورس و هزار میلیارد تومان به فرابورس اختصاص دارد.

دیدگاهتان را بنویسید