برگردیم به سال 1990، زمانی که سرمایه گذاران معاملات آنلاین، اولین سرمایه گذاری خود را از طریق حسابهای آنلاین انجام دادند.

پسر: من اولین معامله آنلاین خود را انجام دادم.

پدر: چطور این کار را انجام دادی؟

پسر: فقط وارد سایت شدم و سهام را انتخاب کردم و باکس های موجودی، قیمت و مقدار سهام را پر کردم و دکمه ی سبز را کلیک کردم.

پدر: (( سرش را کلاه گذاشته اند)).

جای تعجب نیست که پدر گیج شده باشد. سرمایه گذاری آنلاین برای نسلی که خرید سهام را باید به صورت حضوری و چهره به چهره با کارگزاری ها انجام می دادند کمی غیر طبیعی است. اما امروزه، به لطف فناوری، تجارت آنلاین سهام آسان تر و سریعتر انجام می شود و هر ساله نیز تعداد سرمایه گذاران آنلاین بیشتر و بیشتر می شوند.

بنابراین اگر تازه وارد دنیای سرمایه گذاری بورس آنلاین شده اید،  ما در این مقاله ابزار اساسی و نحوه ی دسترسی به آنها را به شما می گوییم.

سرمایه گذاری آنلاین سهام برای مبتدیان با دوره های آموزشی آغاز می شود زیرا خرید و فروش سهام ممکن است برای مبتدیان کمی ترسناک باشد. اما اگر شما به عنوان یک مبتدی در روند یادگیری این نوع سرمایه گذاری هستید احتمالا راه خود را پیدا کرده اید. برخی سایت ها مثل TD Ameritrade دارای طیف وسیعی از فیلمها و کتب آموزشی است که به صورت رایگان در اختیار شما قرار میگیرند و به راحتی در دسترس هستند.

خودتان تحقیق کنید

اگر چه قبل از ور.د به دنیای سرمایه گذاری باید آموزش ببینید، اما تجارت آنلاین معمولا از همان ابتدا به شما ایده می دهد. می توانید گزینه های مختلف سرمایه گذاری را بررسی کنید و شرکتها و خدمات و محصولاتشان را مورد ارزیابی قرار دهید. اگر هم هیچ ایده ای به ذهنتان نمی رسد می توانید مقالات و نوشته های مختلف مربوط به سرمایه گذاری را مطالعه کنید. سپس نوع سهام شرکتها را انتخاب کنید. وقتی سهام دلخواهتان را پیدا کردید می توانید ساعت معاملات خود را مشخص کنید . این کار را می توانید در سایتهای آنلاین سرمایه گذاری انجام دهید و می توانید از این طریق نمودارها، اخبار، درآمد، تحقیقات اساسی و دیگر موارد مربوط به سرمایه گذاری که با علایق شما متناسب هستند را انتخاب کنید.

 

ماشه را بکشید

زمانی که لیست سهام های مورد نظر خود را انتخاب کردید تصمیم بگیرید که چه معیارهایی را برای شروع سرمایه گذاری در نظر گرفته اید. نگران نباشید، این روند خیلی هم پیچیده نیست. در حقیقت گاهی هم ساده ترین استراتژی ها می توانند قوی ترین استراتژی ها باشند.

شاید بخواهید اول نمودار سهام خود را بکشید و بعد شروع کنید. گاهی برخی سرمایه گذاران این کار را می کنند تا بدانند چگونه باید حرکت کنند. استفاده از شاخص های فنی برای شناسایی روند سهام خیلی موثر است. برای مثال می توانید زمانی که میانگین حرکت بالا برود می توانید سهام را خریداری کنید و اگر مثلا خطوط افقی روی نمودار خود بکشید می توانید نقاط حمایت و مقاومت را مشخص کنید تا بتوانید برای سرمایه گذاری خود تصمیم گیری کنید.

اینکه آیا شما یک سرمایه گذار کوتاه مدت هستید یا بلند مدت، می توانید سبک و استراتژی مخصوص ایدئولوژی خود را پیدا کنید تا برایتان مفید باشد.

زمانی که آماده ی سرمایه گذاری باشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از نمادهای موجود در لیست سایت مورد نظر استفاده کرده و با فشار دادن چند دکمه خرید و فروش را انجام دهید. با ایجاد یک سبد سهام می توانید زمان خرید و فروش واقعی را رصد کرده و سود و زیان خود را بررسی کنید.

چه از طریق کامپیوتر شخصی چه لپ تاپ و چه تلفن همراه، فرقی نمی کند شما به همه ی این ابزارها می توانید بازار سهام را دنبال کنید و می توانید قدرت و انعطاف پذیری این بازار آنلاین را به راحتی مشاهده کنید. اما فراموش نکنید با هر روشی که در بازار بورس سرمایه گذاری می کنید ، ریسک ها و خطراتی هم وجود دارد که ممکن است باعث از دست دادن اصل سرمایه تان شود.

دیدگاهتان را بنویسید